KATALOGLAR

KURUMSAL

İLETİŞİM

TR

EN

Gempa - Tait ORTAKLIĞI

Gempa, 1986 yılından beri, sektöründe öncü olmayı başaran bir bakış açısıyla ilerlemektedir. 32 yıllık deneyimini güncele uyarlamayı başaran yaklaşımı, Gempa’yı modern, proaktif ve çözümsel kılmıştır. Gempa'nın kurulduğu günden bugüne iletişim çözümleri ve özellikle elektronik RF alanında yer alması, sektörünün belirleyici isimlerinden biri olmasını sağlayan teknik ve profesyonel altyapıyı güçlendirmesini sağlamıştır. Analog ve sayısal RF haberleşme sistemleri noktasında, çözüm ortaklığını üstlendiği her alan ve firmanın ihtiyacına yönelik yenilikçi ürün ve çözümler sunmakta, ekipman desteği ve gelişim sağlamaktadır. Türkiye’nin 6 büyük havalimanının haberleşme altyapısı Gempa tarafından kurulmuştur.

 

Gempa, iletişim çözümleri alanında dünya devi Tait ile işbirliği içerisindedir. Kamu güvenliği, endüstriyel ihtiyaçlar ve geniş alan kapsama gibi konularda dünya çapında inovatif telsiz iletişim tasarımları sunan Tait, sektörünün lideri olarak konumlanmaktadır. Gempa, sürdürülebilir kaliteyi odağa alan yaklaşımı ile iletişim çözümlerine yönelik işbirliği noktasında Tait Radio’yu seçmiştir. Tait Radio’nun ihtiyacı belirleyen ve çözüm sunan üretim politikası, sunduğu ürün ve çözüm yelpazesini genişletmektedir. 50 yıllık tecrübesi ile iletişimin yarınına yönelik belirleyici bir rol üstlenmektedir. Çözüm odaklı, inovatif ve müşteriyi odağa alan yaklaşımı ile Tait Radio, Gempa’nın şirket karakterine ciddi bir uyum sağlamaktadır.

Gempa İletişim  Çözümleri

DMR ÇÖZÜMLER

DMR’nin sahip olduğu ses ve bilgi aktarım kapasitesi kullanıcılara ciddi bir esneklik, güç ve dayanıklılık kombinasyonu ile geri dönüş sağlamaktadır. El telsizleri, araç telsizleri, baz istasyonları ve röleden oluşan ürün yelpazesi ile DMR, kurumlar ve kamu güvenliği için son derece kaliteli bir iletişim çözümü sunmaktadır. DMR, Tait’in sunduğu dijital telsiz teknolojisi olarak karşımıza çıkmaktadır. 2005’ten beri European Telecommunication Organization tarafından onaylı teknolojisi ile tüm dünyada varlık göstermektedir.

NEDEN GEMPA DMR ÇÖZÜMLERİ?

Daha Güvenli İletişim

Siber suçlar ve terörizm gibi kurumların güvenlik alanını özellikle kablosuz bilgi aktarımı noktasında tehdit eden unsurlar güvenliğin yükseltilmesiyle önlenebilir. DMR Tier 3 platformu, tasarım odağına güvenliği alarak oluşturulmuş ve geliştirilmiştir. Şifreli görüşmeyi destekleyen yapısı, kullanıcılara ve araçlara odaklı giriş kontrolü ve tam kontrol sağlayan sistemi ile DMR Tier 3 bugünün ve geleceğin güvenliğini sağlıyor.

 

Lokasyon Hizmeti

DMR Tier 3’ün içinde yerleşik olan lokasyon esaslı çalışma sistemi, ekibinizin diğer çalışanların ve cihazların bulunduğu yeri tam olarak bilmesini sağlamaktadır. Eğer planlanmamış ya da acil bir durum ortaya çıkarsa, lokasyon hizmeti, en yakındaki yardımcı kuvveti teşhis etmenizi ve duruma müdahale edebilmenizi sağlamaktadır.

 

Berrak Ses ve Geniş Kapsama Alanı

DMR son derece temiz bir ses iletimi sağlamaktadır. Geri plan seslerini yok eden sistemi ile geniş bir kapsama alanı sunar. DMR ile aynı anda temiz ses ve data iletimi mümkündür. IP taban ile genişleyebilme özelliğine sahip olan DMR, daha zengin ve ucuz bir uygulama sunmaktadır. Daha uzun batarya ömrü ile, iletişimin sürdürülebilir olması da DMR’ın sunduğu avantajlar arasında yer almaktadır.

DMR ÜRÜN GRUBU

 

•  EL TELSİZLERİ

  ARAÇ TELSİZLERİ

  BAZ İSTASYONU

  TEKRARLAYICI

 

ANALOG ÇÖZÜMLER

Tait’in, büyüklük ölçüsü ne olursa olsun, her organizasyona yönelik olarak sunduğu pek çok iletişim çözümü mevcuttur. Bunlardan biri de Analog Simulcast çözümüdür. Analog telsiz sistemleri, mobil telsiz kullanıcılarının irtibatta kalmasına yarayan basit ve ekonomik bir çözümdür.

NEDEN GEMPA ANALOG ÇÖZÜMLERİ?

Modüler, yüksek özellikli altyapıya sahiptir.

Sistemler dünyanın her tarafına yayılmıştır.

Konvansiyonel siteler daha geniş kapsama alanına bağlanabilir.

“Tüm konuşmalardan herkesin haberdar olması” gerekli olduğunda idealdir.

Kolayca yükseltilebilir ve geliştirmeler yapılabilir.

Ekonomiktir.

ANALOG ÜRÜN GRUBU

 

EL TELSİZLERİ

ARAÇ TELSİZLERİ

TRUNK / KONVANSİYONEL SERİSİ

 

 • İNOVATİF DMR ÇÖZÜMLER

  • Unify Vehicle

   UNIFY VEHICLE SİSTEMLER

   Tait UnifyVehicle, bağlantı, uygulama işleme ve iletişimleri bir araya getiren bir yeniliktir. UnifyVehicle, LMR, WiFi ve Bluetooth® dahil olmak üzere aracınızın çevresinde bir ağ oluşturur. UnifyVehicle, mobil telsizinizi; açık bir platformda bağlantı, uygulamalar ve bilgi işlem gücüyle güçlendirir. Müşterilerimizin güvenlik ve verimliliğini artırmalarına yardımcı olacak ve telsiz ağıyla daha fazlasını başarabilecek çok sayıda yenilikten biridir.

   DAHA ÖNCE OLMADIĞI GİBİ BAĞLANIN

   İş ve kritik görev organizasyonları için iletişim kuramamaktan çok daha sıkıntılı bir durum yoktur. UnifyVehicle, Land Mobile Radio (Mobil Kara Telsizi), Wi-Fi, kablosuz geniş bant, Bluetooth ve daha fazlası dâhil olmak üzere bir ağ oluşturur. Kullanıcılar, kendilerine en uygun buldukları cihazı kullanmaya devam edebilir.

   BİLGİ İŞLEM GÜCÜ

   Tait UnifyVehicle platformu bir Linux işletim sistemini destekler ve aynı anda birden fazla uygulamayı çalıştırmak için yeterli bellek ve çalışma hızına sahiptir. LMR mobil telsizin işlem platformuyla doğrudan yerel bağlanabilirlik, iletişim deneyimini geliştirmek için mevcut özelliklerin çoğuna erişilmesini ve yönlendirilmesini sağlar.

   TAIT MOBİL TELSİZİNİZİ YÜKSELTİN

   UnifyVehicle donanımı, yeni veya mevcut Tait TM9400 veya TM9300 telsizlerinize eklenebilir. Yararları ve güçlü yeni işlevselliğini uzun yıllar boyunca kullanabilir, mevcut yatırımınızdan çok daha fazlasını elde edebilirsiniz.

   WI-FI'NIZI YANINIZDA GÖTÜRÜN

   UnifyVehicle, mobil telsizi Wi-Fi aracılığıyla bir araç alan ağı haline getirir ve aracınızı diğer Wi-Fi ağlarına bağlar. Bağlı kullanıcılar hücresel / LTE şebekesine erişebilir ve cihazlarının tek başlarına verecekleri kapsama alanından daha fazlasının tadını çıkarabilir. Uzak bölgelerdeki görevliler ya da işçiler, araçlarından, iş bilgilerini alabilir ve raporlayabilir. Ekibinizin göreve hazırlıklı olmasını sağlayarak verimliliği ve güvenliği geliştirin.

   UZAKTAN KONTROL UYGULAMASI

   Bazı radyo şebekelerinde, taşınabilir telsiz kapsama alanı veya tüm çalışanlarına portatif telsiz sağlama olanağı bulunmayabilir. Android cihazlarında uzaktan kontrol uygulaması kullanan bir kullanıcı, aracının mobil telsizine Wi-Fi ile bağlanabilir. Ardından, araçtan uzaktayken görüşmeleri izleyebilir, görüşmelere katılabilir ve hatta telsiz ağı üzerinden acil durum çağrıları yapabilir.

  • Unify Voice

   Tait UnifyVoice PTToC, geniş coğrafi bölgelere iletişimi sağlamak için karasal mobil radyoya bağlanmak için kullanılabilen hücresel altyapılar için bas-konuş sistemidir. Bu Tait çözümü, herhangi Tait ağ tiplerini (analog, P25 veya DMR) Tait UnifyVoice PTToC altyapısıyla ve akıllı telefon uygulamasıyla hücresel iletişimleri kapsayacak şekilde köprü kurabilir.

    

   Tait UnifyVoice PTToC, güvenli bir IP tabanlı iletişim çözümüdür. Tait UnifyVoice PTToC uygulaması (Android ve iOS cihazları için geçerlidir), bağlı olduklarında Tait radyo ağlarıyla çalışmak üzere tasarlanmış herhangi bir hücresel taşıyıcı (3G / 4G, WiFi) üzerinde çalışır. Tait UnifyVoice PTToC uygulaması, akıllı telefonlar gibi son kullanıcı cihazlarının büyük bir kabul görmesiyle, radyolara aşina olmayan kullanıcıların özel bir radyo ağıyla etkileşim kurmalarını kolaylaştırıyor.

   ARTIRILMIŞ KAPSAMA

   Tipik olarak radyo kapsama alanı coğrafi bölgenin %96'sını aşmaktadır. Hücresel ağlar, nüfusun %96'sını kapsıyor olsa da bir coğrafi bölgenin %60'ını kapsıyor olabilir. Kapsama alanlarının ötesinde veya binalar, otoparklar ya da tüneller gibi alanlarda iletişim kurma becerisini artırmak için dar band telsizini, geniş band şebekelerle birleştiriyoruz.

   HER YERDEN BAĞLANTI KURUN

   Bir internet bağlantınız olduğu sürece, UnifyVoice ekibinizle dünyanın herhangi bir yerindeki telsiz ağına; bağlanmanızı, dinlemenizi ve iletişim kurmanızı sağlayacaktır.

   ARTAN KAPASİTE

   UnifyVoice; kuruluşunuz büyüdükçe çalışma gruplarınız genişlediğinde, iletişim sistemleri birleştirildiğinde sisteminize ekstra kapasite ekleme olanağı sunar. Ağ türleri arasındaki yükü otomatik olarak dengeler.

   KOLAY KULLANIM

   Son kullanıcılar zaten tanıdıkları tek bir kullanıcı arabirimine sahiptir. İletişim için tek bir tuşa basması yeterlidir; telsiz ve akıllı telefon kullanıcıları çağrıya başlar.

  • Biolink

   BIOLINK SİSTEMLER

   Tait BioLink, personel güvenliğini arttıran fizyolojik bir izleme çözümüdür. Tait BioLink, personel güvenliği konusunda çalışan Polis, Özel Harekat , İtfaiye, Kamu Hizmetleri ve Madencilik kuruluşlarının personelinin sağlık durumundaki değişiklikler konusunda uyarılmalarını sağlar. Biyometrik izleme, olaylara veya eğitim tatbikatlarına müdahale ederken, kontrol odası çalışanlarıyla müdahale edenlerin sağlığının gerçek zamanlı olarak görünülebilirliğini sağlayabilir. Tait BioLink fizyolojik cihazı; kalp ve solunum oranları, stres seviyeleri, düşük aktivite, sıcaklık çarpması veya düşme durumlarında istisnaların detaylı olarak gerçek zamanlı olarak izlenmesini sağlayarak sağlık ve güvenlik prosedürlerini, taktiksel karar verme ve durumsal farkındalığı artırmaya yönelik tasarlanmıştır.

  • Gridlink

   GRIDLINK SISTEMLER

   Fiber optik gibi kablolu çözümleri sunmanın maliyetinin yüksek olması nedeniyle, kırsal veya banliyö bölgelerinde nadiren kullanılır. Hücresel kapsama alanı, düşük nüfuslu bölgelerin her noktasında aynı değildir ve acil durum veya hava olayları sırasında başarısız olabilir. Dağıtım Otomasyonunu geniş bir alana yaymak için; elektrik hizmet kuruluşları, uzun mesafeleri uygun maliyetle karşılayabilen ve aynı zamanda kritik öneme sahip güvenilirliği sağlayabilen bir taşıyıcıya ihtiyaç duymaktadır. Tait GridLink bu sorunların her ikisini de çözüme kavuşturur. Düşük bir maliyetle mükemmel bir kapsama alanı sunar. Dünya’nın en büyük ağlarının tercih ettiği bu çözümde şebeke üzerinden hem ses hem de veri aktarımı yapılabilir.

   SES VE SCADA İÇİN TEK AĞ

   Geleneksel olarak, ses ve veri iletişimleri ayrı ağlar üzerinden yapılırdı. Ağ yöneticileri, alternatiflerin eksikliği ve iletişim dağıtımlarının aşamalı doğası nedeniyle, bu maliyetleri olduğu gibi kabul ettiler. Herhangi bir Dağıtım Otomasyonu çözümünün efektifliği, uzak cihazlar ve merkezi SCADA sistemi arasındaki iletişim bağlantısının güvenilirliğine bağlıdır. Tait GridLink pazarın önde gelen kritik ses ve paket veri iletişimini sağlayan son derece güvenilir ve sağlam bir iletişim bağlantısı sağlamak için; Tait DMR Tier III telsiz platformuna güvenmektedir.

   YÜKSEK ENERJİ TASARUFU

   Tait'in benzersiz DMR tabanlı GridLink dağıtım otomasyon sistemi, ciddi sorunlarla karşılaşmadan önce ağınızdaki sorunları önceden proaktif olarak çözmenize olanak tanır. Reaktif bakımdan proaktif bakıma geçmek size zaman kazandırarak ağınızı optimize etmenizi sağlar. Yükü ve dağıtılan kaynaklardan gelen enerjiyi dengelemek, operatöre sürekli şebeke görünürlüğü ve kontrolü sağlayan güvenilir, geniş alanlı iletişimler gerektirir. Doğru dengeye sahip enerji sistemi, kuşaklar için enerjinin güvenilirliğini arttırırken, enerji sistemini optimize edebilir, doruk noktalarını ortadan kaldırabilir ve maliyeti düşürebilir.

   ŞEBEKE GÜVENİLİRLİĞİ VE DAYANIKLILIĞI

   Güvenli bir şekilde güç sunmak, elektrik dağıtım araçları için olağan bir mücadeledir. Hizmet kuruluşlarının faaliyet gösterdiği çeşitli alanlar, dağıtım ağları için güvenilirlik ve esneklik zorlukları ortaya koymaktadır. Şebeke ve dağıtım ağını kontrol altına almak, kilit bir önceliğe sahiptir. Tait GridLink, son derece ekonomik, güvenilir bir dağıtım otomasyonu çözümü sunmak için geniş alan, kanallı dijital radyo kapsama alanı kullanmaktadır. Tüm linkinizin görünürlüğünü ve kontrolünü sağlar. Fırtınalar sırasında, ağaçlar elektrik hatları boyunca döşendiğinde, arıza çevresinde enerjiyi tespit etme, izole etme ve geri yükleme yeteneği sayesinde yalnızca zaman ve paradan tasarruf etmekle kalmaz, hayatları kurtarır ve kesinti sürelerini azaltır.

   Download Brochure 1.6 MB

 

İLETİŞİM

Gempa Elektro Mekanik Mühendislik Ltd. Şti.

Dicle Caddesi Akarçay Sokak No: 3

Beysukent Çankaya Ankara

TEL: +90 312 426 1480

FAKS: +90 312 426 7393

email: info@gempanet.com.tr

 

LOCATION

Gempa Elektro Mekanik Mühendislik Ltd. Şti. © 2023